ГоловКРУ України виявило факти неефективного використання державних коштів у Міністерстві охорони здоров’я під час закупівлі ліків та медичного обладнання у 2008-2009 роках. Зокрема, лише 12% товарів та послуг купувалися у вітчизняного товаровиробника. При цьому 62% цих закупівель здійснено через посередників.
Перевіркою виявилено, що лікарські засоби та вироби медичного призначення іноземного виробництва Міністерство охорони здоров’я закуповувало виключно через посередників. Внаслідок цього додаткові витрати державного бюджету становили 41,4 мільйона гривень.
Наприклад, ТОВ “Три-Центральний аптечний склад” протягом 2008-2009 років поставило Міністерству охорони здоров’я препарати виробництва Бельгії та Данії на загальну суму 125,4 мільйона гривень, а закупило їх в компанії Eurostate corporation limited (Велика Британія) за ціною на 9,5 мільйона гривень менше.
Аналогічно ТОВ “Інтерфарм” у 2008-2009 роках поставило Міністерству охорони здоров’я імунобіологічні препарати виробництва Франції, які, в свою чергу, придбало у компанії OLDEN GROUP LLC (США) на 2,5 мільйона гривень менше.
Яскравим прикладом «економного» витрачання бюджетних коштів Міністерством охорони здоров’я є придбання у 2008 році протитуберкульозних препаратів виробництва НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод” (Київ) у посередника ТОВ “Сумська аптечна компанія” (Суми) з переплатою 0,7 мільйона гривень бюджетних коштів.
Крім того, за результатами порівняння цін придбання виробів медичного призначення з цінами іноземних виробників установлено, що їх вартість зростала щонайменше удвічі. При цьому основний дохід від цих операцій залишався в іноземних посередників в офшорних зонах.
Наприклад, протитуберкульозний препарат Капреоміцин, виробництва Індії, Міністерство охорони здоров’я закупило у ТОВ “Фармацевтичні препарати регіонів” за ціною 163,99 гривні за флакон на загальну суму 7,8 мільйона гривень, тоді як, за інформацією Міністерства закордонних справ ціна виробника-нерезидента за одиницю цього препарату становила лише 40,81 гривні. Таким чином, для України цей препарат був проданий з націнкою 400%.
Матеріали ревізії передано до Генеральної прокуратури України
Немає коментарів:
Дописати коментар