Час сушити сухарі. Київський митник Фірсов, в якого конфіскували будинок, не зміг пояснити походження 375 тисяч доларів


Ексначальник митного посту «УкрПошта» Київської митниці Руслан Фірсов, який працює завідувачем сектору митного оформлення «Фастів», не зміг пояснити НАЗК походження 375 тис. доларів та авто своєї дружини, що підпадає під ст.366-2 КК.

Як повідомляє редакція 368.media, це свідчать результати повної перевірки агентством декларації посадовця за 2023 рік, яку завершили у цьому лютому.

Це вже друге порушення Фірсова, виявлене НАЗК. У вересні 2024 року ВАКС конфіскував житловий будинок загальною площею 284,9 кв. м, що знаходиться у Київській області та шість земельних ділянок загальною площею 0,1381 га. Майно вартістю в 8,6 мільйона гривень Фірсов оформив на власну матір Тетяну.

При перевірці декларації митника за 2023 рік агентство виявило в нього необґрунтовані активи: 375 тисяч доларів, які нібито позичені у друга сім’ї.  У розділі про фінансові зобов’язання Фірсов вказав, що його мати винна Хачатряну Г.М. 375 тис. доларів (понад 14 млн гривень за курсом на кінець 2023 року).

На підтвердження Фірсов надав копію договору позики, укладеного у листопаді 2022 року. Однак НАЗК засумнівалося в правдивості цієї інформації, адже мати Фірсова не мала доходів, які могли б пояснити її здатність повернути такий борг.

У 2023 році її дохід складався лише з пенсії (62 тис. гривень). Того ж квітня  вона купила будинок і шість земельних ділянок на суму 8,6 млн гривень, не маючи офіційних джерел доходів. Позикодавець Хачатрян стверджує, що гроші успадкував від батька, але не зміг надати документів, які б підтверджували походження цих коштів.

Ще виявилось, що у декларації Фірсов вказав, що його дружина придбала Toyota Land Cruiser 200 (2017) за 1,64 млн гривень, що еквівалентно 45 тис. доларів на момент покупки. Проте у договорі купівлі-продажу ціна авто вказана всього 20 тис. гривень.

Фірсов стверджує, що в декларації вказав реальну суму, яку було сплачено, а чому в договорі зазначена інша цифра – він не знає. Документів на підтвердження вартості авто він не надав.

За даними ТОВ «Інтернет-реклама PIA», середня вартість такого автомобіля в Україні становить близько 59,7 тис.  доларів, або 2,18 млн гривень. Це на 538 тисяч гривень більше, ніж вказав Фірсов. НАЗК не змогло перевірити правдивість даних через відсутність підтверджуючих документів.

За результатами перевірки НАЗК припускає, що інформація про борг може бути фіктивною і використовується для легалізації доходів Фірсова, отриманих незрозумілим шляхом. Розбіжності у декларації склали понад 14 млн гривень. У НАЗК вбачають у діях Фірсова ознаки кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 366-2 КК (декларування недостовірної інформації).

Джерело https://368.media

Немає коментарів:

Дописати коментар